Hammaste puhastamiseks on tõhusaim vahend tihedate harjastega pehme hambahari (märgistusega soft). Kindlasti ei tohiks kasutada „hard”-märgistusega hambaharju. Need on mõeldud suust eemaldatavate proteeside puhastamiseks. Ka laialt levinud „medium” hambaharjad ei ole sageli piisavalt pehmed ning võivad vääral kasutamisel hambaid ning igemeid kahjustada.
Hambaharja tuleks hoida käes nagu pliiatsit, et vältida liigset survet. Levinud tehnika järgi on harjased suunatud poolviltu igemevakku ning harjatakse lühikeste edasi-tagasi liigutustega. Harjamist on soovitav alustada purihammaste keelepoolsest küljest. Kindlasti tuleb harjata hammaste kõik pinnad. Hambapastat pane harjale väikese sõrme küüne jagu. Suurem kogus hambapastat ei tähenda kindlasti mitte puhtamaid hambaid.
Tänapäeval on saadaval ka erinevaid elektrilisi hambaharju. Elektriline hambahari ei ole mõeldud pelgalt „laisale inimesele” või voodihaigetele, nagu teinekord ekslikult arvatakse. Kindlasti aitab elektriline hambahari kaasa veelgi paremale suuhügieenile. Eriti hea on elektriline hambahari laste puhul, kelle käelised võimed pole veel nii arenenud. Ka võib elektriharja kasutamine muuta muidu nii tüütu ja vastumeelse tegevuse pisutki huvitavamaks ning meelepärasemaks. Elektrilise hambaharja valikul peaks jälgima, et ta mootor teeks üle 7000 pöörde minutis ja, et ta oleks taaslaetav. Tuhandekroonine investeering võib aidata tulevikus säästa kümneid tuhandeid!
Hambaharja tuleks kindlasti regulaarselt vahetada. Tavaline soovitus on vahetada hambaharja iga kolme kuu järel. Jõulise kasutamise korral kulub hambahari aga veelgi kiiremini. Tänapäevastel hambaharjadel teevad värvimuutvad indikaatorharjased vahetamise ajastuse lihtsamaks.