Abivahendid hammaste puhastamiseks

Kuna hambahari ei ulatu puhastama hammaste vahelt, tuleb sealt hambakatu eemaldamiseks kasutada abivahendeid. Just hammaste vahele tekivad hambaaugud eriti sageli.

Spetsiaalse vahatatud hambaniidiga puhastatakse kontaktpinnad igemeni. Lihtsaim viis on võtta piisav kogus hambaniiti ( ca 30 cm), kerida selle mõlemad otsad ümber nimetissõrmede ning viia niit edasi-tagasi liigutustega hammaste vahele. Pingul niidiga üles-alla liigutusi tehes puhastatakse kahe hamba vaheline pind naaberhammaste kontaktpunktist igemevao põhjani välja. Tavaliselt piisab paarist-kolmest liigutusest hambavahe kohta.

Hambaniite on erineva suuruse, ehituse ning ka maitsega. Õige hambaniidi valimisel küsi kindlasti nõu ka oma hambaarstilt!

Ka spetsiaalse kolmnurkse ristlõikega hambatikuga saab puhastada kahe hamba vahelisi pindu. Hambatikud on valmistatud pehmest puidust ning muutuvad sülje toimel veelgi pehmemaks. Tikk suunatakse hammaste vahele nii, et kolmnurga põhi jääb igemete poole.

Suuremate hambavahede ja ka mitmejuureliste hammaste juurte vahelt puhastamiseks on parim väikest pudeliharja meenutav hambavahehari. Hambavaheharju on erinevates suurustes ja igaüks leiab kindlasti sobiva suuruse. Raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamiseks võib kasutada ka sooloharja. Soolohari sobib kasutamiseks ka näiteks breketite puhul, kui tavalise harja kasutamine on raskendatud.
Kontrolli tulemust!

Korraliku harjamise järel tunduvad hambapinnad keelega katsudes libedad ja siledad – see on hammaste puhtuse märgiks. Harjamise tulemuslikkust on võimalik ka ise kontrollida hambaarstilt või apteegist saadavate hambakattu värvivate indikaatortablettidega. Tabletid värvivad vaid katuga kaetud kohad erepunaseks ning nii saad kergesti teada, milliste kohtade puhastamisele tuleks veelgi enam tähelepanu pöörata.

Küsimuste korral saad lisateavet oma hambaarstilt!